SECULIFE IT

Tester iluminancji

SECULIFE IT jest precyzyjnym luksomierzem dla pomiarów w szpitalach i gabinetach lekarskich. Mierzy niezawodnie oświetlenie od światła dziennego i sztucznego każdego rodzaju i nadaje się do kontroli jakości. Precyzja klasy B umożliwia stosowanie dla certyfikacji i inspekcji.

SECULIFE IT jest poręcznym miernikiem dla zastosowania profesjonalnego – naturalnie z profesjonalnymi własnościami komfortu: niewielkie rozmiary, łatwe obsługa i odczyt, wygoda przenoszenia w walizeczce.

Czujnik krzemowy w SECULIFE IT jest widmowo skorygowany, jego czułość spektralna dopasowana jest do ludzkiego oka. Miernik spełnia więc wymagania kl.B. Powierzchnia pomiarowa sondy jest tak wykonana, że światło padające ukośnie analizowane jest kosinusoidalnie. Można mierzyć więc dokładnie wszystkie rodzaje światła bez potrzeby uwzględniania współczynników korekcyjnych.

Opcjonalna przystawka zamienia światłomierz w miernik luminacji. Jednostką może być cd/m² lub fl.

Przy pomocy SECULIFE IT można mierzyć nawet silne światło dzienne lub reflektora bez dodatkowych akcesoriów. Dzięki dużej początkowej czułości 0,01Lux miernik nadaje się również dla pomiarów słabych oświetleń np. oświetleń awaryjnych.

SECULIFE IT ma pamięć nieulotną do 100 wyników. Można je obrabiać bezpośrednio z klawiatury i wyświetlacza. Przez złącze USB można je przenieść na PC i tam obrabiać współdostarczonym programem.